Leden 2018

Ze světa online MONITORINGU firemních VOZIDEL.

31. ledna 2018 v 8:55
Delší dobu, a to v řádu několika měsíců jsme přesvědčovali jednu z řad společností s 15 vozidly, aby zavedli online monitoring firemních vozidel, ukázali jsme jim přínosy, bojovali jsme se lví zarputilostí v jejich prospěch za malou provizní "almužnu" z prodeje, zdolávali jsme námitky typu my to nepotřebujeme, my důvěřujeme apod., ukazovali jsme příklady, definovali jsme úspory.

Neměli vůbec přehled, představu, jeden velký organizační chaos. ANO, klient nakonec pochopil a dnes po třech měsících má výsledky s pořizovací investicí jen 2 950 Kč (bez DPH) na vozidlo.

Získal ochranu vozidla se slevou na pojistném > snížil náklady z provozu vozidel, jen za první měsíc to činí celkem 8 tis. Kč na PHM > pořizovací náklady se jim za tři měsíce provozu vrátily z 50 % > snížilo se opotřebení vozidel > zjednodušila se administrativa > zvýšila se výkonnost firmy a efektivita práce > mají automatickou knihu jízd a přehled jízd > výstupy z provozu jednotlivých vozidel > online přehled o pohybu, kdo, kdy a kde > mají manažerský nástroj na šmírování > a řada dalších přínosů.

Tak tohle je ten váš monitoring vozidel plný předsudků.


Poctivému nemůže vadit!

22. ledna 2018 v 9:49
Online monitoring firemních vozidel a strojů je požehnáním pro zaměstnavatele a noční můrou pro ojeby a vychcánky, jak napsal v jedné diskuzi neznámý pisatel. Negativně a především vůlgárně s bohatým slovníkem v diskuzích na toto téma právě a vždy reagují ti "nejlepší a vzorní" pracovníci s "nejlepšími" výsledky. Ti úspěšní a poctiví na to nemají čas.


ANO, monitoring je taky kontrolní nástroj, stejně, jako docházkové a kamerové systémy na pracovišti. Proč jsou někteří zaměstnavatelé nuceni si pořizovat online monitoring? Právě proto, aby taky uhlídali svou investici, nikdo nezačne podnikat s cílem, že bude dotovat ty netáhla, kterým vyplácí mzdu, benefity apod. Od každého se očekává přece výsledek, za který dostane výplatu a pokud není podle představ, tak je to právě proto, že si zaměstnanec na ni nevydělá. Protože stále hledá důvody, proč a ne způsoby, jak. Ano hledá způsoby, ale, jak ojebat.

Hlavně netvrďte, že vy byste si tento nástroj do firmy nezavedli. Vy byste byli právě ti první.