PRAVDA A LEŽ O MONITOROVÁNÍ VOZIDEL!

19. prosince 2017 v 17:47
Zapomeňte na vše, co jste kdy slyšeli o monitoringu vozidel a zkuste znova přemýšlet. Odhaduji, že 35 % firem má zkušenosti s monitoringem vozidel. Ale jen přibližně jedna třetina z těchto firem online systémy používá, druhá třetina je používá sporadicky a třetí třetina je nikdy nezavedla do praxe (hlavně, že za to v některých případech firmy zaplatily nemalé pořizovací náklady). Proč je to tak? Proč některé firmy nevyužívají systém, za který zaplatily… Proč ho některé firmy využívají sporadicky nebo jen tak na oko? Proč si některé firmy dnes nedovedou představit každodenní chod firmy bez monitorovacího systému?

Největší lží na trhu je, že všechny systémy jsou stejné!
Bez urážky - největší chybou, která může být, je myslet si, že jste největší znalec. Každý je znalec na monitorování vozidel, ale nikdo žádné dva nebo tři systémy v praxi neviděl. Nakupují se nesmyslné systémy, bez pořádné analýzy. Nikdo si nepozve obchodníky na prezentaci systému, všichni chtějí jen ceny. Krásná prezentace? To u nás neuvidíte. My jsme společností, kde se dbá na vztahy, a ne na obrázky. Kde se dbá na systém a servis, a ne na grafy a tabulky při prezentacích nebo nějaké demo. Kdo nechce vyhodit peníze a špatně koupit, musí v sobě najít pokoru a uznat, že není monitoring, jako monitoring a musí ho chtít vidět a chtít tomu porozumět.

Bez rozhovoru, návštěvy, vás klienta a ukázky systému, to prostě nejde.
Velké společnosti už začínají zjišťovat, že systém, který si v minulosti koupili, možná nekoupili vůbec dobře. Nefunguje, jak chtěli, nepracuje se s ním po uživatelské stránce dobře (webová a mobilní aplikace) a v poslední době začínají hledat skutečně to, co původně potřebovali. Dnešní výběrová řízení se táhnou i rok, vysvětluje se dřív filozofie společnosti, servisu, poskytování služby a při výběru se uskuteční několik setkání. Každého zajímá, jak se bude systém implementovat, kdo s ním bude pracovat a jak bude využíván. Zda systém spolupracuje s tankovacími kartami, zda dokáže vygenerovat cestovní příkazy, či má další reporty, jako je obchodní nebo servisní report, report práce, zda dokáže přesunout údaje do jiných systémů. Aby systém opravdu pomáhal s každodenní prací nejen dispečerovi, ale i manažerům obchodních oddělení nebo servisních středisek. Zda účetní obdrží, co potřebuje. Ptají se na servis, protože je důležitý. Zda mají poskytovatelé hotline, poskytující zákaznický servis 24 hodin denně. Jaký servis společnosti nabízejí a kdo to servisuje a kolik servisních techniků máte. Servisní střediska jsou dávno minulostí a platit za servis, kilometry také. Tedy jen někde. Prostě praxe ukázala, že bývalé velké společnosti v našem oboru žijí jen ze jména nebo různých známostí a vztahů. Ale servis nikdo dělat nebude, protože je to drahé. Ti, co už mají zkušenosti, si dnes vybírají zodpovědně. Na každé poradě se ptám obchodníků, co je nového na trhu, která konkurenční společnost začala obchodníky posílat na setkání s klienty, která společnost začala dělat servis a výjezdy zdarma tak, jako my?

Když vám někdo pošle nabídku e-mailem, bez osobního setkání, je diletant - nebo šetří na vás peníze.
U nás nabídku bez setkání s klientem nedostanete! Proč? Protože, jak vám mám poslat nabídku? Co vím o vaší společnosti? Vím já, co děláte? Jaké máte potřeby? Co se chcete o svém vozovém parku dozvědět? Jaká máte vozidla? Stále poslouchám stejnou písničku: posílají nabídky a s časovým závazkem. To je pro nás dobré. Protože, pokud je klient inteligentní, tak přece podle nějaké nabídky koupit nemůže. Nebo může, ale zůstane přesně v té kategorii, o které jsme psali na začátku. V tom lepším případě zavede systém a sporadicky ho využívá. Toto je přesně důvod, proč se potom po letech na nás obracejí klienti konkurenčních společností.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama